10 yılı aşkın bir süredir sektörel ve bölgesel saha çalışmalarını sürdüren kuruluşumuz, bilgi birikimini yayınları aracılığıyla paylaşmaya devam ediyor.

Devamını oku...

Türkiye’nin 81 ilinin rekabetçiliğini göreceli olarak ölçümleyen ve her sene düzenli olarak yayınlanan ilk ve tek endeksi URAK İllerarası Rekabetçilik Endeksi’nin 3. Dönem (2009-2010) sonuçları 20 Nisan 2011 Çarşamba günü İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda; kamu, özel sektör, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda katılımcının hazır bulunduğu bir basın toplantısıyla kamuoyunun bilgisine sunuldu. 

Devamını oku...

Başta Çin olmak üzere artan küresel rekabet ortamında Türkiye’nin en büyük ihracat kalemi olan tekstil-hazır giyim alanında hızlı teslimat ve marka yaratmanın Türkiye’nin önündeki en önemli avantaj yaratma alternatifleri olduğu sektör oyuncuları ile birlikte kararlaştırılmış ve bu konularda çalışmalar başlatılmıştır.

Devamını oku...

URAK, her geçen gün daha çok önem kazanan ve sürdürülebilir özelliği taşıyan Organik Tarım Sektörünün ulusal ve küresel arenada rekabetçilik gücünün artırılması ve sektöre yönelik gerekli stratejilerin ortaya çıkarılmasında öncü kurumlardan biri olma yolunda ilerlemektedir.

Devamını oku...